Първи протест срещу кабинета на Румен Радев, протестиращи скандираха „Оставка!“

Със скандирания „Оставка!“ стотици българи се включиха в първия протест срещу кабинета на „Прогресивна България“ и премиера Румен Радев. Той се състоя пред сградата на Министерски съвет в София и премина изключително мирно.

В него се включиха много млади хора и семейства, които бяха дошли с невръстните си деца. Протестиращите са категорични, че тук не е Москва. Те изразиха и недоволството си от проекта на бюджет за тази година, който беше представен преди дни от вицепремиера и финансов министър Гълъб Донев.  

Други акцентираха на вътрешнополитическите и външнополитическите гафове на кабинета и обясниха, че са пред Министерски съвет в знак на несъгласие с политиката на Румен Радев и целия кабинет.

За кратко протестиращите затвориха булевардите „Дондуков“ и „Цар Освободител“, но малко след 20 часа протестът приключи и движението беше възстановено.

Реклама

Информационен бюлетин

Реклама